Co wyróżnia gitary akustyczne T.Burton Greengo?

Gitary akustyczne T.Burton Greengo to nie zwyczajne gitary.

Kiedy projektowaliśmy gitary T.Burton Greengo przyświecał nam cel, który początkowo wydawał się niemożliwy do zrealizowania: pragnęliśmy stworzyć gitarę, którą zaakceptowaliby profesjonalni gitarzyści, ale jednocześnie byłaby ona odpowiednia gitarą dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z gitarą akustyczną. By to osiągnąć musieliśmy zadbać o to by gitara nie przekroczyła ceny dostępnej dla każdego a jednocześnie by spełniała wysokie wymagania profesjonalistów.
Biorąc T.Burton Greengo w ręce zauważysz od razu, że gitara jest lekka, uderzając w struny dostrzeżesz donośność i wyrównanie jej brzmienia z pewnym wyeksponowaniem basów i jasną czytelnością wysokich tonów.
Płyta wierzchnia gitary T.Burton Greengo jest wykonana z niezwykle cienkiej płyty świerkowej. Użycie właśnie tego, tradycyjnie używanego przez budowniczych instrumentów lutniczych materiału jako płyty wierzchniej jest najbardziej uzasadnione gdyż ma największy wpływ na jakość brzmienia. Grubość użytego drewna również jest decydująca dla donośności dźwięku i wyeksponowania najbardziej pożądanych tonów, cienka płyta wierzchnia swobodnie wibruje wzmacniając wysokie i niskie częstotliwości akustyczne.
Płytę wierzchnią oparliśmy na rewolucyjnym systemie ożebrowania, pewnie usztywniającym cieniutką płytę wierzchnią lecz bardzo lekkim, nie ograniczającym swobody jej drgań akustycznych.
Uzyskane dzięki tym rozwiązaniom pełne brzmienie jest poszukiwane przez początkujących gitarzystów poszukujących wyraźnej ekspozycji basów przy zachowaniu wysokiej czytelności dźwięków z górnej części pasma częstotliwości akustycznych. Jednocześnie jest akceptowane przez profesjonalistów dzięki wyrównanemu brzmieniu. Gitara T.Burton Greengo jest partnerem muzyka który nie musi walczyć z nie dość wyraźną ekspozycją dźwięków z jakiegokolwiek pasma częstotliwości. Każdy pojedynczy dźwięk, na każdej strunie i w każdej pozycji, jest wyrazisty a każdy akord brzmi w sposób pełny i pozwalając na rozróżnienie każdego z jego elementów składowych.

IMG_1917
Trwałość gitar T.Burton Greengo zapewnia wykonanie z palisandru mostka i podstrunnicy, elementów narażonych na mechaniczne zużycie ale także odpowiedzialnych za przeniesienie drgań akustycznych ze strun na pudło rezonansowe wzmacniające ich dźwięk. Solidne klucze typu groover na pewno nie sprawią problemów a także zapewnią tobie precyzję strojenia i pewność trzymania stroju. Fabrycznie użyte struny D’Addario EXP także mają długą żywotność, pokrycie specjalną powłoką NanoWeb podwyższa ją nawet czterokrotnie.

IMG_0916
Gitary bezpośrednio przed wysyłką do finalnego użytkownika lub do sklepu są regulowane przez lutników w profesjonalnie wyposażonym dziale technicznym naszej firmy w Poznaniu. Dzięki temu cechują się znacznie większą łatwością gry, niż inne gitary w tym samym przedziale cenowym a nawet niż gitary znacznie od nich droższe. Jest to coś, co znacznie ułatwia naukę gry osobom, które zetkną się z gitarą akustyczną po raz pierwszy a także jest doceniane przez doświadczonych weteranów gitarowego grania.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *